All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
WS-400 Hydraulic Gantry Shear with 4000kn Max Cutting Force 1400mm Blade Length and 4-6t/H Production Rate
| Model NO.: | WS-400 |
|---|---|
| Max Cutting Force: | 4000kn |
| Blade Length: | 1400mm |
WS-800 Horizontal Metal Shear with 8000kn Max Cutting Force 1600mm Blade Length and 12-18t/H Production Rate
| Max Cutting Force: | 8000kn |
|---|---|
| Blade Length: | 1600mm |
| Production Rate: | 10-17t/H |
WS-630 Horizontal Metal Shear with 6300KN Max Cutting Force 1400mm Blade Length and 8-12T/H Production Rate
| Model NO.: | WS-630 |
|---|---|
| Type: | Scrap Metal Shredder |
| Automation: | Automatic |
WS-630 Horizontal Automatic Gantry Shear with 6300kn Max Cutting Force, 1400mm Blade Length, and 8-12t/H Production Rate
| Model NO.: | WS-630 |
|---|---|
| Max Cutting Force: | 6300kn |
| Blade Length: | 1400mm |
WS-400 Hydraulic Scrap Shear with 4000kn Max Cutting Force 1400mm Blade Length and 4-6t/H Production Rate
| Max Cutting Force: | 4000kn |
|---|---|
| Blade Length: | 1400mm |
| Production Rate: | 4-6t/H |
WS-315 Horizontal Scrap Metal Shear Machine with 3150kn Max Cutting Force, 800mm Blade Length, and 3-5t/H Production Rate
| Model NO.: | WS-315 |
|---|---|
| Max Cutting Force: | 3150kn |
| Blade Length: | 800mm |
Max shear force 250ton blade length 800mm Q15-2500 Hydraulic Gantry Plate Shear Machine
| Model NO.: | Q15-2500 |
|---|---|
| Max Shear Force: | 250(Ton) |
| Blade Length: | 800(mm) |
Q15A-2500L Hydraulic Driven Gantry Shear with 250 Ton Max Shear Force and 30*500mm Max Cutting Specifications for Sheet Metal Processing
| Model NO.: | Q15A-2500l |
|---|---|
| Max Shear Force: | 250(Ton) |
| Blade Length: | 600(mm) |
Q15A-3150 Scrap Plate Shear Machine with 315 Ton Max Shear Force 800mm Blade Length and 30*700mm Max Cutting Specifications
| Model NO.: | Q15A-3150 |
|---|---|
| Max Shear Force: | 315(Ton) |
| Blade Length: | 800(mm) |
Q15A-2000L Gantry Plate Shear Machine with 200 Tons Shearing Force 600/800mm Blade Length and 25x500mm Max Cutting
| Blade Length: | 600/800(mm) |
|---|---|
| Max Cutting: | 25*500(mm) |
| Shearing Frequency: | 4-7(Times/Min) |

