All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
WS-800 Automatic PLC Control Gantry Shear with 8000KN Max Cutting Force and 1600mm Blade Length
| Model NO.: | WS-800 |
|---|---|
| Type: | Scrap Metal Shredder |
| Automation: | Automatic |
WS-630 Scrap Metal Baler Shear Machine with 630ton Max Cutting Force 1400mm Blade Length and 8-12ton Per Hour Production Rate
| Model NO.: | WS-630 |
|---|---|
| Type: | Hydraulic Scrap Shears |
| Automation: | Automatic |
WS-500 Automatic Shear Machine with 5000kn Max Cutting Force 1400mm Blade Length and 6-8t/H Production Rate
| Model NO.: | WS-500 |
|---|---|
| Type: | Scrap Metal Shredder |
| Automation: | Automatic |
WS-315 Horizontal Automatic Gantry Shear with 3150kn Max Cutting Force 800mm Blade Length and 3-5t/H Production Rate
| Model NO.: | WS-315 |
|---|---|
| Type: | Scrap Metal Shredder |
| Automation: | Automatic |
WS-400 Hydraulic Gantry Shear with 4000kn Max Cutting Force 1400mm Blade Length and 4-6t/H Production Rate
| Model NO.: | WS-400 |
|---|---|
| Max Cutting Force: | 4000kn |
| Blade Length: | 1400mm |
WS-800 Horizontal Metal Shear with 8000kn Max Cutting Force 1600mm Blade Length and 12-18t/H Production Rate
| Max Cutting Force: | 8000kn |
|---|---|
| Blade Length: | 1600mm |
| Production Rate: | 10-17t/H |
WS-630 Horizontal Metal Shear with 6300KN Max Cutting Force 1400mm Blade Length and 8-12T/H Production Rate
| Model NO.: | WS-630 |
|---|---|
| Type: | Scrap Metal Shredder |
| Automation: | Automatic |
WS-630 Horizontal Automatic Gantry Shear with 6300kn Max Cutting Force, 1400mm Blade Length, and 8-12t/H Production Rate
| Model NO.: | WS-630 |
|---|---|
| Max Cutting Force: | 6300kn |
| Blade Length: | 1400mm |
WS-400 Hydraulic Scrap Shear with 4000kn Max Cutting Force 1400mm Blade Length and 4-6t/H Production Rate
| Max Cutting Force: | 4000kn |
|---|---|
| Blade Length: | 1400mm |
| Production Rate: | 4-6t/H |
WS-315 Horizontal Scrap Metal Shear Machine with 3150kn Max Cutting Force, 800mm Blade Length, and 3-5t/H Production Rate
| Model NO.: | WS-315 |
|---|---|
| Max Cutting Force: | 3150kn |
| Blade Length: | 800mm |

