All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ paper baling press ] match 300 Products.
250 Ton Vertical Baler Machine with 1500*1000*1600mm Press Box and Hydraulic Pressure Drive for Waste Paper Baling
| Model NO.: | Y82-250 |
|---|---|
| Material Processed: | Plastic Bottle |
| Plastic Type: | PET |
Y81K-315 Hydraulic Scrap Metal Baler with 600x600mm Bale Size and 300-500kg Bale Weight
| Model NO.: | Y81K-315 |
|---|---|
| Main Cyl.Force: | 315 Ton |
| Press Box Size: | 2500*2000*1200(mm) |
High Density Scrap Metal Press Machine Large Press Box Size Customized
| Voltage :: | 380V,50HZ, Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 13 - 17 Tons / Hr |
| Bale Weight(steel): | 1100 - 1760kg |
2.2Kw Cardboard Paper Baler Machine / Cardboard Compactor Baler With Special Forklift
| Automatic Grade: | Automatic |
|---|---|
| Application: | Scrap Paper And Plastic |
| Voltage: | 21.5Mpa, Customized |
Scrap Aluminum Tube 25t Vertical Baler Machine Hydraulic Press
| Product Name: | Vertical Scrap Metal Baler |
|---|---|
| Automatic Grade: | Semi-Automatic |
| Main Cylinder: | 2 Pcs |
Y82-200 Paper Vertical Baling Machine
| Model NO.: | Y82-200 |
|---|---|
| Automation: | Non Automation |
| Computerized: | Non-Computerized |
Horizontal Paper Baler Machine Manual Strapping Conveyor Feeding Material
| System Pressure: | 25Mpa |
|---|---|
| Automatic Grade: | Semi-Automatic,Automatic |
| Color: | Customized |
Recycling Horizontal Baling Machine With Touch Screen And Visible Windows
| Driven Type: | Hydraulic |
|---|---|
| Nominal Force: | 50 ~125 Tons |
| Application: | Waste Paper And Plastic |
Push Out Type Hydraulic Baling Equipment 400*400mm Bale Size High Speed
| Main Machine Size: | 4100*4100*2600mm |
|---|---|
| Press Box Size: | 1600*1200*800mm |
| Bale Size: | 400*400mm |
Hydraulic Driven Metal Baling Machine Manual Valve Control Cuboid Block
| Voltage :: | 31.5Mpa, Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 1.5 - 2.0 Tons / Hr |
| Bale Weight(steel): | 120 - 170kg |

