All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ paper baling press ] match 300 Products.
Hydraulic Drive Cuboid Block Scrap Baling Machine With Manual Valve Control
| Voltage :: | 31.5Mpa, Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 2.5 - 4.0 Tons / Hr |
| Bale Weight(steel): | 250 - 450kg |
Y82-160 Hydraulic Vertical Baling Machine
| Model NO.: | Y82-160 |
|---|---|
| Automation: | Non Automation |
| Computerized: | Non-Computerized |
Plc Control Horizontal Baling Machine / Newspaper Plastic Cardboard Baler Machine
| Motor: | 55+15 KW |
|---|---|
| Driven Type: | Hydraulic |
| Color: | Customized |
Push Out Type Hydraulic Baling Machine For Steel Mills Recycling Industry
| Main Machine Size: | 4100*4100*2600mm |
|---|---|
| Press Box Size: | 1600*1200*800mm |
| Bale Size: | 400*400mm |
Crate Plastic Horizontal Baling Machine Push Button Operation Available
| Automatic Grade: | Semi-Automatic Automatic |
|---|---|
| Power: | 15KW~37kW |
| Driven Type: | Hydraulic |
Button Control Waste Paper Baler Machine For Shopping Mall With Two Pin Plug
| Power: | 2.2 KW |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Nominal Force: | 25 Tons |
Vertical Loose Materials Waste Paper Baler Machine Larger Density Y82 - 200Q
| Size: | 1150*1750/1850*3650mm |
|---|---|
| Nominal Force: | 200Tons |
| Color: | Customized |
Waste Paper Vertical Baler Machine Pack Loose Materials 200 Tons Nominal Force
| Size: | 1150*1750/1850*3650mm |
|---|---|
| Nominal Force: | 200Tons |
| Color: | Customized |
Electronic Control Discharging Scrap Metal Press Machine 250 Tons Baling Force
| Voltage :: | 380V,50HZ |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 3 Tons / Hr |
| Bale Weight(steel): | 300kg |
Automatic Scrap Baling Machine High Safety Horizontal 3400*2100*3500mm
| Main Machine Size: | 3400*2100*3500mm |
|---|---|
| Pressure Force: | 25 Ton |
| Power: | 15kW |

