All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ paper baling press ] match 300 Products.
Y82-400 Hydraulic Vertical Baler Machine with 400 Ton Force and Computerized Control for Waste Paper Baling
| Model NO.: | Y82-400 |
|---|---|
| Material Processed: | Plastic Bottle |
| Plastic Type: | PET |
Y82-315 Hydraulic Vertical Baler Machine with 315 Ton Force and Computerized Control for Waste Paper Baling
| Model NO.: | Y82-315 |
|---|---|
| Material Processed: | Plastic Bottle |
| Plastic Type: | PET |
Y82-160 Hydraulic Vertical Baler Machine 160 Ton Force with Computerized Control for Waste Paper Baling
| Model NO.: | Y82-160 |
|---|---|
| Automation: | Non Automation |
| Computerized: | Computerized |
21.5Mpa Voltage Hydraulic Baling Press / Scrap Baling Machine Turn Out Type
| Size(L*W*H): | 3000*2100*1800mm |
|---|---|
| Driven Type: | Hydraulic |
| Bale Weight: | 15-35kg |
Small Paper Baler Machine For Recycling 25 Tons Easy To Bundle Package
| Application: | Scrap Paper And Plastic |
|---|---|
| Nominal Force: | 25 Tons |
| Driven Type: | Hydraulic |
Semi Automatic Plastic Waste Paper Baling Machine With Manual Strapping
| Power: | 15KW~37kW |
|---|---|
| Driven Type: | Hydraulic |
| Hopper Size: | 2000*900MM |
Automatic Scrap Metal Baler Turning Out Baling Press Machine For Recycling Industry
| Name: | Scrap Metal Baler Machine |
|---|---|
| Application: | Baling Waste Metal Recycling |
| Control System: | PLC+Remote Control |
Vertical Pet Bottle Baling Press Machine / Hydraulic Bale Press Machine
| Size: | 1850*700*3700mm |
|---|---|
| Nominal Force: | 25Tons |
| Press Box Size(L*W*H): | 980*430*1400mm |
Vertical Loose Hydraulic Baling Press Machine For Waste Paper Larger Density
| Size: | 1150*1750/1850*3650mm |
|---|---|
| Nominal Force: | 200Tons |
| Color: | Customized |
Hydraulic Vertical Baling Press Top Mounted Cylinder Complete Specification
| Size: | 1550*1850*3800mm |
|---|---|
| Pressure Force: | 25 Tons |
| System Pressure: | 12.5Mpa |

