All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ paper baling press ] match 300 Products.
Electric Motor Semi-automatic Paper Baler Machine with 160YCY2 Pump for Industrial Cardboard Baling
| System Pressure: | 12.5 Mpa |
|---|---|
| Feed Hopper Size: | 2200*1120*1300mm |
| Automatic Grade: | Semi-automatic |
Safe Reliable Horizontal Baling Machine / Waste Paper Baler With Cutting Blades
| Condition: | New |
|---|---|
| Product Name: | HP Series Of Horizontal Paper/Plastic Baler |
| Application: | Waste Paper And Plastic |
Waste Metal Push Out Vertical Baler Machine Hydraulic Compaction Press
| Product Name: | Vertical Hydraulic Baler |
|---|---|
| Automatic Grade: | Semi-Automatic |
| Main Cyl.Force: | 315 Ton |
Large Press Box Size Metal Baler Machine PLC Control Easy Stable Operation
| Voltage :: | 31.5Mpa, Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 8-12 Bales / Hour |
| Bale Weight(steel): | 900 - 1600kg |
Hydraulic 315 T Vertical Baler Machine Waste Metal / Paper / Cloth Press Recycling
| Product Name: | Vertical Scrap Metal Baler |
|---|---|
| Automatic Grade: | Semi-Automatic |
| Main Cyl.Force: | 315 Ton |
Double Main Cylinder Scrap Baler Machine / Scrap Baling Machine High Speed
| Voltage :: | 31.5Mpa, Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 8-12 Bales / Hour |
| Bale Weight(steel): | 1100 - 1760kg |
Y81K-400 Hydraulic Scrap Metal Baling Machine with Double Main Cylinders
| Voltage :: | 380V,50HZ,Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 8-12 Bales / Hour |
| Bale Weight(steel): | 1100 - 1760kg |
Motor Powerd Scrap Baler Machine / Scrap Baling Machine High Density Double Master Cylinder
| Production Rate(steel): | 8-12 Bales / Hour |
|---|---|
| Bale Weight(steel): | 1200 - 1800kg |
| Shipping Weight: | Approx.150 Tons |
Top Mounted Cylinder Plastic Baling Machine With Plc Control 18.5kw
| Application: | Woven Bags/Cloth, Waste Paper, Scrap Paper |
|---|---|
| Nominal Force: | 120Tons |
| Driven Type: | Hydraulic |
15kw - 37kw Turnover Box Plastic Baling Machine / Waste Paper Pressing Machine
| Product Name: | HP Series Of Horizontal Paper/Plastic Baler |
|---|---|
| Condition: | New |
| Application: | Waste Paper And Plastic |

