All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ paper baling press ] match 300 Products.
Hydraulic Baling Press / Scrap Baler Machine
| Bale Weight(kg): | 100-150kg |
|---|---|
| Bale Size(W*H): | 750*350 Mm |
| Driven Type: | Hydraulic |
Forward out Hydraulic Baling Press 380V 4 - 40 Tons Per Shift Available
| Bale Weight(kg): | 100-150kg |
|---|---|
| Bale Size(W*H): | 750*350 Mm |
| Driven Type: | Hydraulic |
Large Hydraulic Scrap Metal Baling Press Machine 25 Tons / Hr Customized
| Voltage :: | 380V,50HZ, Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 25 Tons / Hr |
| Bale Weight(steel): | 1300- 1900kg |
Y82-25 Hydraulic Vertical Paper Baling Machine with 250 Ton Force and Customizable Bale Size for Efficient Recycling
| Model Number: | Y82-25 |
|---|---|
| Automation Level: | Non Automation |
| Computerized: | Non-Computerized |
Semi Automatic Horizontal Baling Machine / Waste Paper Baling Machine
| Product Name: | HP Series Of Horizontal Paper/Plastic Baler |
|---|---|
| Condition: | New |
| Application: | Waste Paper And Plastic |
Garbage Waste Paper Baler Machine / Compressor Supermarket Vertical Cardboard Baler
| Voltage: | 21.5Mpa, Customized |
|---|---|
| Automatic Grade: | Automatic |
| Nominal Force: | 25 Tons |
Electrical Horizontal Hydraulic Scrap Baling Press
| Size(L*W*H): | 4900*1500*2500mm |
|---|---|
| Press Box Size((L*W*H): | 1800*1000*700mm |
| Bale Weight(steel): | 40-90kg |
90 Kw Customized Hydraulic Scrap Metal Baling Press 600 X 600 Bale Size
| Voltage :: | 31.5Mpa, Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 5.8 - 7.0 Tons / Hr |
| Bale Weight(steel): | 400- 700kg |
Carton Plastic Pet Bottle Baling Press Machine With Touch Screen 15KW ~ 37kW
| Nominal Force: | 50Tons ~125Tons |
|---|---|
| Power: | 15KW~37kW |
| Automatic Grade: | Semi-Automatic Automatic |
Y81Q-135 Large Hydraulic Baler Baling Press For Leftover Metal
| Size(L*W*H): | 4100*1300*1200mm |
|---|---|
| Press Box Size((L*W*H): | 1300*600*600mm |
| Bale Siza(W*H): | 600*240mm |

