All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ industrial baler ] match 513 Products.
Y82-315 Hydraulic Vertical Baler Machine
| Model NO.: | Y82-315 |
|---|---|
| Type: | Scrap Metal Baler, Double Column Hydraulic Press |
| Automation: | Semi-Automatic |
18.5kw SGS Hydraulic Baler Pack Breaker Auxiliary Equipment
| Color: | Blue |
|---|---|
| Drive: | Hydraulic |
| Material: | Customized |
Electric Motor Semi-automatic Paper Baler Machine with 160YCY2 Pump for Industrial Cardboard Baling
| System Pressure: | 12.5 Mpa |
|---|---|
| Feed Hopper Size: | 2200*1120*1300mm |
| Automatic Grade: | Semi-automatic |
Hydraulic Driven Paper Baler Machine with 50-100 Tons Compression Force and PLC Control for Efficient Waste Management
| Power Source: | Electric Motor |
|---|---|
| System Pressure: | 12.5 Mpa |
| Control System: | PLC Control |
50-100 Tons Compression Force Hydraulic Paper Baling Press with Electric Motor Powered Semi-automatic Operation for Industrial Paper Recycling
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Pump: | 160YCY*2 |
| Power: | 2.2 KW |
Powerful Efficient Scrap Compress Baler Machine Ultimate Solution For Film Packaging
| Outlet Method: | Forward Turning-out |
|---|---|
| Material: | Metal Scrap |
| Bale Weight: | 300-500kg |
Hydraulic Drive Scrap Baler Machine For Metal Baling And Forward Turn Out Bale Discharge
| Rated Power: | 7.5 KW |
|---|---|
| Discharge Method: | Turn The Bale Forward |
| Single Run Time: | About 90 S |
Hydraulic Scrap Baler Machine 75kW for Metal Recycling
| Single Run Time: | About 90 S |
|---|---|
| Outlet Method: | Forward Turning-out |
| Material: | Metal Scrap |
Electric Scrap Baler Machine for Horizontal Baling 110 Seconds Cycle Time and Electric Power Source
| Bale Weight: | 300-500kg |
|---|---|
| Press Box Size: | 2000*1400*900 Mm |
| Keyword: | Aluminum Pressing Machine |
Film Packaging Type Scrap Baler Machine with 2000*1400*900 Mm Press Box Size and 110 Seconds Cycle Time
| Machine Weight: | 12-15 Tons |
|---|---|
| Press Box Size: | 2000*1400*900 Mm |
| Extrusion Force: | 630ton |

