All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ industrial baler ] match 513 Products.
26MPa Hydraulic Scrap Metal Baler Compactor Aluminum Pressing Machine
| Product Name: | Baling Press Machine |
|---|---|
| Bale Discharging Mode: | Automatic Forward Turning-out |
| Nominal Thrust: | 2500 KN |
Brass Copper Wire Hydraulic Press Crap Baler For Metal Recycling 600*600 Mm 4000KN
| Product Name: | Scrap Metal Press |
|---|---|
| Main Cyl.Force: | 4000KN |
| Size Of Feed Box: | 3000*2500*1200 Mm |
Electric Scrap Baler Machine With Side Pushing-Out Discharge Method
| Bale Section Size: | 500x500 Mm |
|---|---|
| Discharge Method: | Side Pushing-out |
| Material: | Scrap Steel, Scrap Copper, Scrap Iron, Scrap Aluminum, Etc. |
7.5 Kw Scrap Baler Machine Powerful Efficient
| Packaging Type: | Film |
|---|---|
| Power: | 75kW |
| Discharge Method: | Turn The Bale Forward |
Hydraulic Scrap Metal Baler 55kW Forward Discharge 300-500kg
| Power Type: | Hydraulic Drive |
|---|---|
| Discharge Method: | Forward Turn Out |
| Packaging Type: | Nude Packing |
200t Automatic Control Waste Metal Baler Hydraulic Press Machine 50HZ
| Product Name: | Hydraulic Press Machine |
|---|---|
| Bale Discharging Mode: | Forward Turning Out |
| Main Cyl.Force: | 200 Ton |
Air Cooled Scrap Baler Machine PLC Controlled For Industrial Use
| Control System: | PLC |
|---|---|
| Operation Method: | Automatic, Remote Control Operation |
| Productivity: | About 7-15 Bale/hour |
Automatic Scrap Baler Machine For High Productivity 500x500 Mm
| Voltage: | 380V/3P 50Hz |
|---|---|
| Power: | 57.05kW |
| Application: | Baling Press Scrap Metal |
Innovative Smooth Operation Metal Baler Machine With 7.5 Kw Rated Power
| Keyword: | Metal Baling Machine |
|---|---|
| Bale Discharge: | Forward Turn Out |
| Single Run Time: | About 90 S |
7.5 KW Metal Scrap Baler Machine with Forward Turning-out Bale Discharge
| Bale Discharge: | Forward Turn Out |
|---|---|
| Single Run Time: | About 90 S |
| Bale Weight: | 300-500kg |

