All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ scrap metal cutting machine ] match 322 Products.
Scrap Metal Shredder Machine High Capacity Saving Labor Color Customized
| Capacity: | 6-9ton Per Hour |
|---|---|
| Nominal Force: | 500Ton |
| Voltage: | 380V/3HP 50HZ,Customized |
90kw Blade Length 1400mm Container Scrap Metal Shear
| Shear Height: | 300mm |
|---|---|
| Shear Times: | 2-3 Times Per Minute |
| Power: | 45KW*2 |
WS-400 Gantry Shear with 4-7t/H Production Rate and 74kw Power for Efficient Scrap Metal Processing
| Model NO.: | WS-400 |
|---|---|
| Max Cutting Force: | 4000kn |
| Blade Length: | 1000mm |
WS-500 Model Gantry Shear with 5000kn Max Cutting Force and 1400mm Blade Length for Scrap Metal Processing
| Model NO.: | WS-500 |
|---|---|
| Max Cutting Force: | 5000kn |
| Blade Length: | 1400mm |
Q15B-3150 Gantry Scrap Plate Shear Machine with 315 Ton Max Shear Force 1200mm Blade Length and Hydraulic Driven
| Model NO.: | Q15B-3150 |
|---|---|
| Max Shear Force: | 315(Ton) |
| Blade Length: | 1200(mm) |
Q15A-3150 Scrap Plate Shear Machine with 315 Ton Max Shear Force 800mm Blade Length and 30*700mm Max Cutting Specifications
| Model NO.: | Q15A-3150 |
|---|---|
| Max Shear Force: | 315(Ton) |
| Blade Length: | 800(mm) |
WS-500 Hydraulic Driven Gantry Shear with 6-8t/H Production Rate and 90kw Power for Scrap Metal Processing
| Max Cutting Force: | 5000kn |
|---|---|
| Blade Length: | 1400mm |
| Production Rate: | 6-8t/H |
Hydraulic Gantry Shear with 120 Ton Shear Force 600mm Blade Length and 18*500mm Max Cutting for Scrap Metal Processing
| Model NO.: | Q15A-1200 |
|---|---|
| Max Shear Force: | 120(Ton) |
| Blade Length: | 600(mm) |
Q15B-2000 Gantry Shear Metal Shear Machine with 200 Ton Max Shear Force 1200mm Blade Length and 18/16*1000mm Max Cutting
| Max Shear Force: | 200(Ton) |
|---|---|
| Blade Length: | 1200(mm) |
| Max Cutting Specifications: | 18/16*1000(mm) |
Q15B-2500L Gantry Plate Cutting Machine with 250 Ton Max Shear Force 1200/1600mm Blade Length and 25/20*1000mm Max Cutting Specifications
| Model NO.: | Q15B-2500L |
|---|---|
| Max Shear Force: | 250(Ton) |
| Blade Length: | 1200/1600(mm) |

