All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ plastic baling press ] match 229 Products.
Disassembling Bale Breaker Machine With Tongs Route Changeable 600KN Tensile Force
| Application: | Scrap Metal Bale Broken |
|---|---|
| Tensile Force: | 600KN |
| Power: | 55KW |
Y82-315 Hydraulic Vertical Baler Machine with 315 Ton Force and Computerized Control for Waste Paper Baling
| Model NO.: | Y82-315 |
|---|---|
| Material Processed: | Plastic Bottle |
| Plastic Type: | PET |
25 Ton Hydraulic Pressure Drive Vertical Baler Machine with Customizable Bale Size for Waste Paper and Plastic Bottles
| Model NO.: | Y82-25 |
|---|---|
| Material Processed: | Plastic Bottle |
| Plastic Type: | PET |
Movable Installation Hydraulic Paper Baling Press with Button Control Operation and 12.5 Mpa System Pressure
| Power: | 2.2 KW |
|---|---|
| Feed Hopper Size: | 2200*1120*1300mm |
| Power Source: | Electric Motor |
50-100 Tons Compression Force Hydraulic Paper Baling Press with Electric Motor Powered Semi-automatic Operation for Industrial Paper Recycling
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Pump: | 160YCY*2 |
| Power: | 2.2 KW |
Hydraulic Paper Baling Press with 50-100 Tons Compression Force 2200*1120*1300mm Feed Hopper and Semi-automatic Operation
| Dimensions: | 2000x1500x2500 Mm |
|---|---|
| Power: | 2.2 KW |
| Pump: | 160YCY*2 |
630 Ton Scrap Aluminum Iron Copper Baling Machine Press Recycling
| Product Name: | Metal Baling Machine |
|---|---|
| Main Cyl.Force: | 630 Ton |
| Power: | 100.9kw |
Y82-315 Waste Paper Baler , Plastic Film Baler Hydraulic Driven Recycling Vertical
| Product Name: | Multi-function Vertical Baler |
|---|---|
| Automatic Grade: | Semi-Automatic |
| Main Cyl.Force: | 315 Ton |
60kw High Density Hydraulic Metal Press Machine Capacity 6-12 Bales Per Hour
| Press Box Size: | 2500*2000*1000mm |
|---|---|
| Bale Size: | 400*400mm |
| Capacity: | 6-12 Bales Per Hour |
Hydraulic Waste Aluminum 200T OEM Scrap Press Machine
| Product Name: | Hydraulic Baling Machine |
|---|---|
| Bale Discharging Mode: | Forward Turning Out |
| Main Cyl.Force: | 200 Ton |

