All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ baling equipment ] match 358 Products.
250 Ton Waste Metal Baling Machine Hydraulic Drive For Scrap Steel / Iron Compaction
| Voltage: | 380V/3P 50Hz |
|---|---|
| Color: | Gray And Green (Customized) |
| Power: | 57.05kW |
Y81K-315 Hydraulic Scrap Metal Baler with 600x600mm Bale Size and 300-500kg Bale Weight
| Model NO.: | Y81K-315 |
|---|---|
| Main Cyl.Force: | 315 Ton |
| Press Box Size: | 2500*2000*1200(mm) |
Y81K-400 Scrap Metal Hydraulic Baling Machine with 600x600mm Bale Size 400-700kg Bale Weight and 135Kw Motor
| Model NO.: | Y81K-400 |
|---|---|
| Type: | Hydraulic Scrap Shears |
| Automation: | Semi-Automatic |
Double Main Cylinder Bale Turn Out Baler Machine For Scrap Metal / Aluminum
| Bale Size: | 500*500mm |
|---|---|
| Press Box Size((L*W*H): | 2500*2000*1200mm |
| Bale Weight(steel): | 300-500kg |
1500 Ton Metal Scrap Baling Machine Recycling Hydraulic
| Voltage: | 380V,50HZ, Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 30-45 Tons / Hr |
| Bale Weight(steel): | 1400- 2100 Kg |
Y81K-315 Hydraulic Waste Metal Baling Machine with 315 Ton Force 3500x3000x1200mm Press Box and 600-900Kg Bale Weight
| Model NO.: | Y81K-315 |
|---|---|
| Main Cyl.Force: | 315 Ton |
| Press Box Size: | 3500*3000*1200(mm) |
Y82-25F Hydraulic Vertical Baler Machine with 250 Ton Force and 1000*800*1500mm Press Box Size for Waste Paper Baling
| Model Number: | Y82-25F |
|---|---|
| Automation Level: | Non Automation |
| Computerized: | Non-Computerized |
Y82-400 Hydraulic Vertical Baling Machine
| Model NO.: | Y82-400 |
|---|---|
| Automation: | Semi-Automatic |
| Computerized: | Computerized |
Scrap Metal Hydraulic Baling Press Machine For Metals Copper Aluminum
| Size(L*W*H): | 5100*1800*2500mm |
|---|---|
| Press Box Size((L*W*H): | 1600*950*700mm |
| Automatic Grade: | Semi-Automatic |
250kg Hydraulic Baling Press CE ISO 380v Scrap Baler Machine
| Product Name: | Horizontal Hydraulic Metal Baler Machine |
|---|---|
| Bale Discharging Mode: | Turning-out |
| Main Cyl.Force: | 250 Ton |

