All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ shear cutter machine ] match 38 Products.
Hydraulic Drive Scrap Metal Shredder with Hard Alloy Cutter for Fine Grinding Hammer Crusher
| Model NO.: | PSX-6868 |
|---|---|
| Type: | Hammer Crusher |
| Object: | Metal |
PSX-750 Hydraulic Scrap Iron Shredder with 750KW Power and Hard Alloy Cutter for Efficient Metal Recycling
| Model NO.: | PSX-750 |
|---|---|
| Power: | 750(1000)(Kw) |
| Motor: | 15-20(T/H) |
PSX-1500 Hydraulic Drive Scrap Shredder with Hard Alloy Cutter for Fine Grinding of Scrap Metal
| Model NO.: | PSX-1500 |
|---|---|
| Motor: | 40-50(T/H) |
| Type: | Hammer Crusher |
PSX-750 Scrap Steel Shredder Line with 750KW Power Hydraulic Drive and Hard Alloy Cutter for Metal Recycling
| Model NO.: | PSX-750 |
|---|---|
| Power: | 750(1000)(Kw) |
| Motor: | 15-20(T/H) |
Large shear force heavy duty scrap metal shear machine Q91-1000
| Control Method: | PLC With Remote Control |
|---|---|
| Press Box Size: | 8000*2000*1200mm |
| Blade Length: | 2100mm |
120 - 500 Tons Steel Cutter Scrap Metal Shear / 900mm Blade Shearing Scrap
| Power: | 15KW~44kW |
|---|---|
| Automatic Grade: | Semi-Automatic |
| Shear Specifications: | Steel Plate 400*40 |
Double-Shaft Shredder Steel Shredder Machine with Compact Structure Low Energy Consumption and High Efficiency
| Model NO.: | DSD |
|---|---|
| Transport Package: | Container |
| Specification: | 12*5.5m |
PSX-8000 Hard Alloy Cutter Scrap Metal Shredder with 4500KW Power and 2500mm Feed Opening
| Model NO.: | PSX-8000 |
|---|---|
| Cutter Material: | Hard Alloy |
| Drive Type: | Hydraulic |

