All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ hydraulic baling press ] match 470 Products.
25MPa Working Pressure Portable Baler Bale size 800*700mm ISO9001 Approved
| Application: | Scrap Metal |
|---|---|
| Working Pressure(Mpa): | 21.5 (turn Out System6Mpa) |
| Driven Type: | Hydraulic |
250kg Hydraulic Baling Press CE ISO 380v Scrap Baler Machine
| Product Name: | Horizontal Hydraulic Metal Baler Machine |
|---|---|
| Bale Discharging Mode: | Turning-out |
| Main Cyl.Force: | 250 Ton |
Stainless Steel Hydraulic Scrap Baler Machine / Turn Out Baling Press Machine
| Size(L*W*H): | 5300*4200*3200mm |
|---|---|
| Press Box Size((L*W*H): | 2000*1700*1000mm |
| Bale Siza(W*H): | 500*500mm |
Waste Metal Push Out Vertical Baler Machine Hydraulic Compaction Press
| Product Name: | Vertical Hydraulic Baler |
|---|---|
| Automatic Grade: | Semi-Automatic |
| Main Cyl.Force: | 315 Ton |
Big Volume Aluminium Scrap Baling Machine
| Application: | Scrap Metal |
|---|---|
| Nominal Force: | 500Tons ~600Tons |
| Driven Type: | Hydraulic |
Turnover Box Pet Bottle Baling Press Machine For Waste Paper Plastic Materials
| Product Name: | HP Series Of Horizontal Paper/Plastic Baler |
|---|---|
| Condition: | New |
| Application: | Waste Paper And Plastic |
Automatic Scrap Metal Baler Turning Out Baling Press Machine For Recycling Industry
| Name: | Scrap Metal Baler Machine |
|---|---|
| Application: | Baling Waste Metal Recycling |
| Control System: | PLC+Remote Control |
Dalongkai Y81K-400 400 Ton Hydraulic Scrap Press Machine with 4000x3500x1300mm Press Box for Metal Recycling
| Model NO.: | Y81K-400 |
|---|---|
| Main Cyl.Force: | 400 Ton |
| Press Box Size: | 4000*3500*1300(mm) |
Type Oil Cylinder Paper Baling Press Machine Without Foundation Plastic Support
| Application: | Woven Bags,paper |
|---|---|
| Driven Type: | Hydraulic |
| Power: | 22kW |
25 Tons Paper Baling Press Built In Cabinet Tied Belay Preset Slots 1440 r / min
| Product Name: | PB Supermarket Paper Baler |
|---|---|
| Driven Type: | Hydraulic |
| Nominal Speed: | 1440 R/min |

