All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ hydraulic baling press ] match 470 Products.
Hydraulic Drive Portable Baler Logger Diesel 220 - 300 HP 75 - 110KW
| Voltage: | 21.5Mpa, Customized |
|---|---|
| First Class CylinderNominal Pressure: | 1000KN*3 |
| Working Pressure(Mpa): | 21.5 (turn Out System6Mpa) |
315 Cylinder Hydraulic Scrap Baling Press 315 Tons Baling Force Cuboid Block
| Voltage :: | 31.5Mpa, Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 8.0 - 9.5 Tons / Hr |
| Bale Weight(steel): | 600- 1000kg |
Double Cylinder 1800kg Hydraulic Scrap Baling Press Machine
| Product Name: | Steel Metal Baler |
|---|---|
| Bale Discharging Mode: | Manual Pick-up |
| Main Cyl.Force: | 2000 Ton |
Portable Scrap Baler Machine / Baling Press Machine 315 Tons Force Cuboid Block Cylinder
| Voltage :: | 380V,50HZ, Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 8.0 - 9.5 Tons / Hr |
| Bale Weight(steel): | 600- 1000kg |
1000 Tons Hydraulic Scrap Baling Press Machine Double Main Cylinder
| Voltage :: | 380V,50HZ, Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 25 Tons / Hr |
| Bale Weight(steel): | 1300- 1900kg |
Pet Bottle Baling Press Machine PLC Control Pushing Out Discharging ISO9001
| Rated Power: | 7.5 KW |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 0.4 - 0.8 Tons / Hr |
| Bale Weight(steel): | 15 - 30 Kg |
Simple Maintenance High Reliability PLC Control Hydraulic Drive Portable Baler
| Condition: | New |
|---|---|
| Automatic Grade: | Automatic |
| Voltage: | 21.5Mpa, Customized |
Plc Control Hydraulic Baling Equipment Pushing Out Discharging High Speed
| Rated Power: | 7.5 KW |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 0.4 - 0.8 Tons / Hr |
| Bale Weight(steel): | 15 - 30 Kg |
Hydraulic Vertical Baling Press Top Mounted Cylinder Complete Specification
| Size: | 1550*1850*3800mm |
|---|---|
| Pressure Force: | 25 Tons |
| System Pressure: | 12.5Mpa |
45 Kw Low Noise Hydraulic Scrap Baling Press / Paper Baling Press Machine Rated Speed 980 Rpm
| System Pressure: | 25Mpa |
|---|---|
| Automatic Grade: | Semi-Automatic Automatic |
| Color: | Customized |

