All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ hydraulic bale press machine ] match 469 Products.
75 - 110KW Hydraulic Portable Cardboard Baler With 360 Degree Rotation Grapple
| Condition: | New |
|---|---|
| Voltage: | 21.5Mpa, Customized |
| Power: | 260Hp |
45 Kw Low Noise Hydraulic Scrap Baling Press / Paper Baling Press Machine Rated Speed 980 Rpm
| System Pressure: | 25Mpa |
|---|---|
| Automatic Grade: | Semi-Automatic Automatic |
| Color: | Customized |
Portable Hydraulic Baling Machine 110KW Scrap Aluminum Alloy Material
| Main Cylinder Nominal Pressure: | 2500KN*2 |
|---|---|
| Bale Density(Kg/m^3): | ≥2000(Fe) |
| Application: | Scrap Metal |
Hydraulic Vertical Baling Press Top Mounted Cylinder Complete Specification
| Size: | 1550*1850*3800mm |
|---|---|
| Pressure Force: | 25 Tons |
| System Pressure: | 12.5Mpa |
Hydraulic Belling Machine For Scrap Baling Automatic Control Power 180kW
| Application: | Baling Waste Metal |
|---|---|
| Bale Weight(kg): | 1100 - 1800 |
| Power: | 180kW |
26MPa Hydraulic Scrap Metal Baler Compactor Aluminum Pressing Machine
| Product Name: | Baling Press Machine |
|---|---|
| Bale Discharging Mode: | Automatic Forward Turning-out |
| Nominal Thrust: | 2500 KN |
Automatic OEM 250T Hydraulic Scrap Baling Press
| Product Name: | Horizontal Hydraulic Metal Baler Machine |
|---|---|
| Bale Discharging Mode: | Turning-out |
| Main Cyl.Force: | 250 Ton |
Hydraulic Drive Waste Baling Compactor Machine 75kW Power Type For Waste Management
| Discharge Method: | Turn The Bale Forward |
|---|---|
| Power: | 75kW |
| Power Type: | Hydraulic Drive |
Hydraulic Waste Baling Compactor Machine Robust Efficient Solution
| Bale Discharge: | Forward Turn Out |
|---|---|
| Keyword: | Metal Baling Machine |
| After Warranty Service: | Video Technical Support, Online Support |
Hydraulic Drive Scrap Baler Machine For Metal Baling And Forward Turn Out Bale Discharge
| Rated Power: | 7.5 KW |
|---|---|
| Discharge Method: | Turn The Bale Forward |
| Single Run Time: | About 90 S |

