All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ hydraulic bale press machine ] match 469 Products.
Electrical Horizontal Hydraulic Scrap Baling Press
| Size(L*W*H): | 4900*1500*2500mm |
|---|---|
| Press Box Size((L*W*H): | 1800*1000*700mm |
| Bale Weight(steel): | 40-90kg |
Hydraulic Scrap Metal Baler Compactors Aluminum Pressing Machine
| Product Name: | Aluminum Pressing Machine |
|---|---|
| Outlet Method: | Automatic Forward Turning-out |
| Main Cyl.Force: | 250 Ton |
Hydraulic Single Cylinder Scrap Baler Machine Aluminum Can Baling Press Recycling
| Name: | Waste Aluminum Baler |
|---|---|
| Material: | Scrap Metal (iron, Copper, Aluminum, Stainless Steel, Etc.) |
| Drive: | Hydraulic Drive |
Y82-250 Hydraulic Scrap Baling Press Vertical Aluminum Metal 1500*900*1900 Mm
| Product Name: | Hydraulic Scrap Baling Press |
|---|---|
| Main Cyl.Force: | 250 Ton |
| Press Box Size: | 1500*900*1900 Mm |
Y81K-315 Hydraulic Scrap Metal Baler with 600x600mm Bale Size and 300-500kg Bale Weight
| Model NO.: | Y81K-315 |
|---|---|
| Main Cyl.Force: | 315 Ton |
| Press Box Size: | 2500*2000*1200(mm) |
250 Ton Hydraulic Metal Baler with 2000*1850*1000mm Press Box and 500*500mm Bale Size for Scrap Metal Recycling
| Model NO.: | Y81F-250 |
|---|---|
| Main Cyl.Force: | 250 Ton |
| Press Box Size: | 2000*1850*1000(mm) |
Horizontal Non Metal Scrap Baler Machine Bale Push Out Color Customized
| Press Box Size: | 1800*1800*850mm |
|---|---|
| Bale Size: | (500-1500)*1800*850mm |
| Capacity: | 5-8 Bale Per Hour |
Y81CT-315 Hydraulic Metal Baler Machine Fully Automatic With Hopper
| Product Name: | Hydraulic Metal Press Machine |
|---|---|
| Power Type: | Hydraulic |
| Bale Discharging Mode: | Side Pushing-out |
Scrap baling Machine / Hydraulic Metal Baler For Waste Aluminum , Stainless Steel
| Nominal Force: | 63Tons ~500Tons |
|---|---|
| Voltage: | 380V,50HZ, Customized |
| Automatic Grade: | Semi-Automatic |
Y81K-400 Hydraulic Scrap Metal Baling Machine with Double Main Cylinders
| Voltage :: | 380V,50HZ,Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 8-12 Bales / Hour |
| Bale Weight(steel): | 1100 - 1760kg |

