All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ cardboard baler machine ] match 283 Products.
Y82-400 Hydraulic Vertical Baling Machine
| Model NO.: | Y82-400 |
|---|---|
| Automation: | Semi-Automatic |
| Computerized: | Computerized |
PLC Scrap Metal Baler Machine For Automobile Recycling Plant
| Shear Height: | 300mm |
|---|---|
| Shear Times: | 2-3 Times Per Minute |
| Power: | 45KW*2 |
Y81K-315 Hydraulic Scrap Metal Baler with 600x600mm Bale Size and 300-500kg Bale Weight
| Model NO.: | Y81K-315 |
|---|---|
| Main Cyl.Force: | 315 Ton |
| Press Box Size: | 2500*2000*1200(mm) |
Y81K-315 Hydraulic Waste Metal Baling Machine with 315 Ton Force 3500x3000x1200mm Press Box and 600-900Kg Bale Weight
| Model NO.: | Y81K-315 |
|---|---|
| Main Cyl.Force: | 315 Ton |
| Press Box Size: | 3500*3000*1200(mm) |
Y82 Series Four Column Vertical Press Machine 1 Year Warranty
| Model NO.: | Y82-25F |
|---|---|
| Material Processed: | Plastic Bottle |
| Plastic Type: | PET |
Vertical Pet Bottle Baling Press Machine / Hydraulic Bale Press Machine
| Size: | 1850*700*3700mm |
|---|---|
| Nominal Force: | 25Tons |
| Press Box Size(L*W*H): | 980*430*1400mm |
75 - 110KW Hydraulic Portable Cardboard Baler With 360 Degree Rotation Grapple
| Condition: | New |
|---|---|
| Voltage: | 21.5Mpa, Customized |
| Power: | 260Hp |
Automatic Scrap Baling Machine High Safety Horizontal 3400*2100*3500mm
| Main Machine Size: | 3400*2100*3500mm |
|---|---|
| Pressure Force: | 25 Ton |
| Power: | 15kW |
Straw And Paper Baler Machine With Small Footprint 120KN 2.2 kW Power
| System Pressure: | 12.5Mpa |
|---|---|
| Voltage: | 21.5Mpa, Customized |
| Power: | 2.2 KW |
Semi Automatic Plastic Waste Paper Baling Machine With Manual Strapping
| Power: | 15KW~37kW |
|---|---|
| Driven Type: | Hydraulic |
| Hopper Size: | 2000*900MM |

