All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ baling press machine ] match 486 Products.
High Speed Car Hydraulic Baling Press / Waste Metal Scrap Baling Machine
| Automatic Grade: | Semi-Automatically |
|---|---|
| Power: | 7.5KW~110 KW |
| Cyl.Force(ton): | 63-400 Tons |
Automatic Metal Scrap Baler Machine 22KW Hydraulic Driven Baling Press
| Automatic Grade: | Automatic |
|---|---|
| Driven Type: | Hydraulic,Electric |
| Condition: | New |
Scrap baling Machine / Hydraulic Metal Baler For Waste Aluminum , Stainless Steel
| Nominal Force: | 63Tons ~500Tons |
|---|---|
| Voltage: | 380V,50HZ, Customized |
| Automatic Grade: | Semi-Automatic |
High Speed Hydraulic Baling Press / Scrap Metal Baling Press Y81f Series
| Automatic Grade: | Semi-Automatically |
|---|---|
| Power: | 7.5KW~110 KW |
| Cyl.Force(ton): | 63-400 Tons |
Y81K-400 Hydraulic Scrap Metal Baling Machine with Double Main Cylinders
| Voltage :: | 380V,50HZ,Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 8-12 Bales / Hour |
| Bale Weight(steel): | 1100 - 1760kg |
Horizontal Hydraulic Scrap Baler Machine / Scrap Metal Baler For Aluminum
| NNominal Force: | 63Tons ~500Tons |
|---|---|
| Voltage: | 21.5Mpa, Customized |
| Automatic Grade: | Semi-Automatic |
Double Main Cylinder Scrap Baler Machine / Scrap Baling Machine High Speed
| Voltage :: | 31.5Mpa, Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 8-12 Bales / Hour |
| Bale Weight(steel): | 1100 - 1760kg |
Motor Powerd Scrap Baler Machine / Scrap Baling Machine High Density Double Master Cylinder
| Production Rate(steel): | 8-12 Bales / Hour |
|---|---|
| Bale Weight(steel): | 1200 - 1800kg |
| Shipping Weight: | Approx.150 Tons |

