All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
WS-630 Horizontal Automatic Gantry Shear with 6300kn Max Cutting Force, 1400mm Blade Length, and 8-12t/H Production Rate
| Model NO.: | WS-630 |
|---|---|
| Max Cutting Force: | 6300kn |
| Blade Length: | 1400mm |
WS-400 Hydraulic Scrap Shear with 4000kn Max Cutting Force 1400mm Blade Length and 4-6t/H Production Rate
| Max Cutting Force: | 4000kn |
|---|---|
| Blade Length: | 1400mm |
| Production Rate: | 4-6t/H |
WS-315 Horizontal Scrap Metal Shear Machine with 3150kn Max Cutting Force, 800mm Blade Length, and 3-5t/H Production Rate
| Model NO.: | WS-315 |
|---|---|
| Max Cutting Force: | 3150kn |
| Blade Length: | 800mm |
Y82-160ton Hydraulic Vertical Baler Machine
| Model NO.: | Y82-160 |
|---|---|
| Screw: | Single-Screw |
| Automation: | Non Automation |
Y82-200 Paper Vertical Baling Machine
| Model NO.: | Y82-200 |
|---|---|
| Automation: | Non Automation |
| Computerized: | Non-Computerized |
Y82-160 Plastic Vertical Baler Machine
| Model NO.: | Y82-160 |
|---|---|
| Screw: | Double-Screw |
| Automation: | Non Automation |
Y82-100 Paper Vertical Baler Machine
| Model NO.: | Y82-100 |
|---|---|
| Automation: | Non Automation |
| Computerized: | Non-Computerized |
Y82-400 Hydraulic Vertical Baling Machine
| Model NO.: | Y82-400 |
|---|---|
| Automation: | Semi-Automatic |
| Computerized: | Computerized |
Y82-315 Hydraulic Vertical Press Machine
| Model NO.: | Y82-315 |
|---|---|
| Automation: | Non Automation |
| Computerized: | Computerized |
Y82-250 Hydraulic Vertical Baler Machine
| Model NO.: | Y82-250 |
|---|---|
| Automation: | Non Automation |
| Computerized: | Non-Computerized |

