All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ scrap shearing machine ] match 558 Products.
WS-500 Automatic Shear Machine with 5000kn Max Cutting Force 1400mm Blade Length and 6-8t/H Production Rate
| Model NO.: | WS-500 |
|---|---|
| Type: | Scrap Metal Shredder |
| Automation: | Automatic |
Hydraulic Metal Scrap Briquette Machine Horizontal Double Cylinder
| Name: | Scrap Metal Briquette Machine |
|---|---|
| Drive: | Hydraulic |
| Scrap Material: | Various Scrap Metal Scraps |
Large Box Size Metal Shearing Machine Hydraulic Motor Push Blade Length 1600mm
| Press Box Size: | 6000*1600*700mm |
|---|---|
| Pump: | 2*HY320 |
| Nominal Force: | 500ton |
250 Ton 60KW PLC Control Scrap Baler Machine
| Product Name: | Metal Briquetting Machine |
|---|---|
| Operation Type: | Optional Manual Or PLC Control |
| Voltage: | 380V,50HZ,Customized |
315 Ton Semi Automatic Manual Pick Up Scrap Baler Machine
| Product Name: | Hydraulic Metal Press Machine |
|---|---|
| Bale Discharging Mode: | Manual Pick-up |
| Main Cyl.Force: | 315 Ton |
630t Plc Control Medium 110kw Scrap Baler Machine Semi Automatic
| Product Name: | Hydraulic Waste Metal Baling Press Machine |
|---|---|
| Main Cyl.Force: | 630 Ton |
| Power: | 110kw |
Cold State Cutting Alligator Metal Steel Shearing Machine Hydraulic Drive
| Application: | Scrap Metal |
|---|---|
| Nominal Force: | 120Tons |
| Driven Type: | Hydraulic |
2000 Ton Metal Scrap Baler Machine 50HZ Valve Baling Press Aluminum
| Name: | Scrap Metal Baler |
|---|---|
| Power Type: | Hydraulic System |
| Voltage: | 380V,50HZ, Customized |
380V 50HZ Scrap Baler Machine 1500 Ton Automatic Metal Press Hydraulic
| Voltage: | 380V 50HZ, Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 30-45 Tons / Hr |
| Bale Weight(steel): | 1400- 2100 Kg |
37KW 200t Cylindrical Shape Block Scrap Baling Machine
| Product Name: | Scrap Metal Baling Machine |
|---|---|
| Material / Metal Processed: | Brass / Copper, ALLOY,etc. |
| Voltage :: | 380V,50HZ,Customized |

