All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ metal recycling shredder ] match 66 Products.
Double Shaft Shredder with 42CrMo Blade PLC Control and High Torque Low Speed for Plastic Crusher Recycling Machine
| Model NO.: | DSD60 |
|---|---|
| Material Processed: | Plastic Bottle |
| Plastic Type: | PVC |
PSX-1200 Scrap Steel Shredder Line with 1200KW Power Hydraulic Drive Hammer Crusher for Fine Grinding
| Model NO.: | PSX-1200 |
|---|---|
| Power: | 1200(1600)(Kw) |
| Motor: | 25-40(T/H) |
PLC Controlled Steel Shredder Machine with 42CrMo Blade for High Torque Low Speed Recycling
| Model NO.: | DSD60 |
|---|---|
| Material Processed: | Plastic Bottle |
| Plastic Type: | PVC |
Large Steel Industrial Scrap Metal Shredder With Conveyer Belt Plc Control
| Power: | 400KW~4500kW |
|---|---|
| Blade Length: | 1200-2500mm |
| Nominal Force: | 400Tons ~4500Tons |
Hydraulic Drive Scrap Metal Shredder with Hard Alloy Cutter for Fine Grinding of Metal Waste
| Model NO.: | PSX-6868 |
|---|---|
| Type: | Hammer Crusher |
| Object: | Metal |
Hydraulic Drive Scrap Steel Shredder with Hard Alloy Cutter for Fine Grinding Hammermills
| Model NO.: | PSX-5070 |
|---|---|
| Type: | Hammer Crusher |
| Object: | Metal |
Hydraulic Drive Scrap Metal Shear with Hard Alloy Cutter for Fine Grinding Recycling
| Model NO.: | PSX-98114 |
|---|---|
| Type: | Hammer Crusher |
| Object: | Metal |
Automatic Steel Iron Small Scrap Metal Shredder High Efficiency Production
| Model Number: | PSX |
|---|---|
| Packaging Detail: | In Nude |
| Blade Length: | 1200-2500mm |
Scrap Steel Shredder Machine Line To Raise Dissolving Capacity High Degree Automation
| Automatic Grade: | Automatic |
|---|---|
| Voltage: | 21.5Mpa, Customized |
| Condition: | New |
Energy Saving Iron Shredder Machine With High Speed Rotation Hydraulic Driven
| Model Number: | PSX |
|---|---|
| Packaging Detail: | In Nude |
| Blade Length: | 1200-2500mm |

