All Products
-
ManuThe baler machine works very well. -
AnkitYour baler is very good and works well.Scrap metal bales are great.
Keywords [ hydraulic baling machine ] match 517 Products.
High Density Scrap Metal Press Machine Large Press Box Size Customized
| Voltage :: | 380V,50HZ, Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 13 - 17 Tons / Hr |
| Bale Weight(steel): | 1100 - 1760kg |
50 Ton Cardboard Press Horizontal Baling Machine
| Name: | HPM Baler Machine |
|---|---|
| Driven Type: | Hydraulic |
| Automatic Grade: | Automatic |
Y82-160 Vertical Hydraulic Baler Machine with 160 Ton Force 1100x700x1600mm Press Box and 22KW Power
| Model NO.: | Y82-160 |
|---|---|
| Main Cyl.Force: | 160 Ton |
| Press Box Size: | 1100*700*1600(mm) |
Big Volume Aluminium Scrap Baling Machine
| Application: | Scrap Metal |
|---|---|
| Nominal Force: | 500Tons ~600Tons |
| Driven Type: | Hydraulic |
Plc Control Paper Scrap Baling Machine 125 Ton
| Product Name: | Hydraulic Baler |
|---|---|
| Bale Discharging Mode: | Automatic Turning Out |
| Main Cyl.Force: | 125 Ton |
Semiautomatic Manual Press 60kw Scrap Baling Machine For Waste
| Product Name: | Waste Metal Baler |
|---|---|
| Main Cyl.Force: | 250 Ton |
| Voltage: | 380V,50HZ,Customized |
315 Tons Baling Cuboid Block Scrap Baler Machine
| Voltage :: | 31.5Mpa, Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 8.0 - 9.5 Tons / Hr |
| Bale Weight(steel): | 600- 1000kg |
Manual Valve Control Scrap Baler Machine / Hydraulic Scrap Baling Press
| Voltage :: | 31.5Mpa, Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 1.5 - 2.0 Tons / Hr |
| Bale Weight(steel): | 120 - 170kg |
315 Cylinder Hydraulic Scrap Baling Press 315 Tons Baling Force Cuboid Block
| Voltage :: | 31.5Mpa, Customized |
|---|---|
| Production Rate(steel): | 8.0 - 9.5 Tons / Hr |
| Bale Weight(steel): | 600- 1000kg |
Y82-63 Hydraulic Vertical Baling Machine
| Model NO.: | Y82-63 |
|---|---|
| Automation: | Non Automation |
| Computerized: | Non-Computerized |

